کشور آلمان از برترین اقتصاد های جهان و یکی از صنعتی ترین کشور ها می باشد. وضعیت کسب و کار در این کشور بسیار مطلوب است و مهاجران زیادی را در این زمینه به خود جذب کرده که برای بهتر کردن زندگی و شغل خود به این کشور مهاجرت می کنند.

دراین مقاله قصد داریم به موضوعات زیر بپردازیم:

حداقل درآمد در آلمان

مقایسه درآمد با هزینه های زندگی در آلمان

میانگین درآمد ماهیانه شغل ها در آلمان

درآمد در آلمان

حداقل درآمد در آلمان

با توجه به بررسی های انجام شده کشور آلمان شرایط کسب درآمد و کار بهتری نسبت به سایر کشور های اروپایی دارد. نرخ بیکاری در این کشور پایین بوده و حداقل دستمزد در آن 1500 یورو در ماه است که معادل 18000 یورو در سال می باشد.

متوسط حقوق ماهانه در آلمان حدود 3700 یورو برای کارمندان تمام وقت می باشد و دستمزد مردان در این کشور نسبت به زنان بالاتر (حدودا %20 درصد) می باشد.

دستمزد شما می تواند با توجه به ایالتی و شهری که در آن مشغول به کار هستید متفاوت باشد برای مثال میزان درآمد در ایالت های جنوبی بیشتر از ایالت های جدید مانند براندنبورگ است. البته درامد شما بسته به میزان مهارت شما نیز می تواند متغییر باشد.

در صورتی که می خواهید درباره مهاجرت از طریق ویزای کار در آلمان و نکات آن بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید :

ویزای کار آلمان

مقایسه درآمد با هزینه های زندگی در آلمان

 هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با اروپا و دیگر کشور های اقتصادی دنیا بسیار مناسب است. هزینه های زندگی و درآمد شما در شهرهای مختلف متفاوت می باشد اما به طور کلی هزینه ها برای یک شخص حدود 800 یورو در ماه است.

با توجه به اینکه کمترین میزان درآمد ساعتی 9 یورو و ماهانه 1500 یورو می باشد شما مشکلی چندانی برای تامین نیاز های خود نخواهید داشت.

نکته دیگر این است که تحصیل در این کشور رایگان بوده و شما نگرانی ای از این بابت نخواهید داشت. بیشترین بخش درآمد شما مختص به اجاره خانه می باشد.

بیمه بیکاری در کشور آلمان اجباری بوده و کارفرما باید کارمندان و کارگران خود را بیمه کند. میزان دریافتی بیمه بیکاری حدود %70 درصد درآمد و دستمزد قبلی شما خواهد بود.

در صورتی که می خواهید درباره هزینه های هزینه های زندگی در آلمان و نکات آن بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید :

هزینه های زندگی در آلمان

میانگین درآمد ماهیانه شغل ها در آلمان

 1. پزشکی : 7000 یورو
 2. مهندسی : 5160 یورو
 3. بیمه : 4500 یورو
 4. تبلیغات : 3600 یورو
 5. حسابداری : 4100 یورو
 6. وکیل : 4500 یورو
 7. مدیریت : 5700 یورو
 8. مترجمی : 3500 یورو
 9. حمل و نقل : 3100 یورو
 10. ارتباطات : 4400 یورو
 11. صنایع شیمیایی : 3400 یورو
 12. معلم : 4000 یورو

سخن پایانی

با توجه به اینکه هزینه های زندگی و درآمد در کشور آلمان مناسب و اقتصاد آن پایدار است، از بهترین مقاصد برای مهاجرت می باشد.در صورت تمایل می توانید در ریکاب پلتفرم ثبت نام خود را انجام دهید تا بتوانید از مشاوره های ما بهره مند شوید و با برترین آژانس های کاریابی و مهاجرتی، سفر خود را برنامه ریزی کنید.

چقدر این مقاله کاربردی بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین: 5 / 5. تعداد نظرات: 1

شما اولین رای دهنده هستید!