در این مقاله قصد داریم به موضوعات زیر بپردازیم:

  1. پناهندگی در ترکیه
  2. درخواست پناهندگی در ترکیه
  3. مجوزهای کار پناهندگی در ترکیه
  4. خطرات پناهندگی
  5. پناهندگی در ترکیه چه مشکلاتی در پی دارد؟
  6. محدودیت زندگی در یک شهر خاص و امضای هفتگی
  7. عدم حمایت دولت برای تحصیل در این کشور
refugee

پناهندگی در ترکیه

پناهندگی در ترکیه ، به خاطر موقعیت آن ، به عنوان پلی از آسیا به اروپا ، هموراه مورد توجه آسیایی ها بوده است. مدت هاست که پناهندگی در ترکیه به دلیل ثروت آن در مقایسه با سایر کشورهای همسایه ، به عنوان مقصد و یا یک نقطه گذرا برای مهاجران و پناهجویان از آفریقا نیز مورد توجه قرار گرفته است. همچنین ترکیه به واسطه قدمت تاریخی زیاد اشتراکات زیادی از لحاظ فرهنگی و سبک زندگی با ایرانیان داشته و همواره مورد توجه عده کثیری از مردم ایران بوده است به همین دلیل ایرانی های زیادی خواستار پناهندگی در ترکیه هستند.

ترکیه در سالهای اخیر رشد و پیشرفت چشمگیری در زمینه های مختلف از قبیل اقتصاد، گردشگری و شهرسازی مدرن داشته است و در ساهای اخیر برای پیوستن به اتحادیه اروپا تلاش زیادی انجام داده است. به واسطه همین پیشرفت ها ، کیفیت زندگی در ترکیه نسبت سالهای گذشته بسیار افزایش داشته ، از همین رو افراد زیادی پناهندگی در ترکیه را انتخاب می کنند.

WE DO NOT APPLY FOR THIS OFFER
اگر که فکر میکنید این روش مناسب شما برای مهاجرت می باشد، باید بگیم که کاملا غیر قانونی بوده و ریکاب هیچگونه فعالیت در این زمینه ندارد.

درخواست پناهندگی در ترکیه

اگر قصد پناهندگی در ترکیه را دارید و با مدارک رسمی لازمه، مثل پاسپورت و یا ویزا وارد این کشور شده اید ، باید در کمیسون عالی پناهندگی UNCHR درخواست دهید. هم‌چنین ثبت نام در  UNHCR، به منزله‌ی ایجاد اقامتی قانونی برای شما نخواهد بود  پس به “اداره استانی رسیدگی به امور مهاجرت” در شهر محل سکونت خود مراجعه نمایید. همچنین اگر مدرک شناسایی ندارید و می خواهید درخواست پناهندگی در ترکیه را بدهید ، این کار را باید در نزدیک منطقه به محل ورود خود به ترکیه انجام دهید..

مجوزهای کار پناهندگی در ترکیه

نکته ای که در پناهندگی در ترکیه وجود دارد این است که برای دسترسی به بازار کار ، پناهجو و کارفرمای آینده باید مشترکاً اوراق مجوز کار را ثبت کنند. قانون جواز کار بیگانگان، وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه را مقرر می کند که تصمیم نهایی را در مورد درخواست یک بیگانه برای اجازه کار در مدت 30 روز اتخاذ کند.اگر تصمیم منفی باشد ، متقاضی می تواند ظرف سی روز به دادگاه اداری در ترکیه مراجعه و در خواست تجدیدنظر کند.لازم به یاد اوری است که وزارت کار و تأمین اجتماعی برای تصمیم در مورد مجوز اقامت پناه جو ، ارزیابی های خاص خود را دارد.

محدودیت زندگی در یک شهر خاص و امضای هفتگی

پناهندگان در ترکیه در کمپ‌های پناهندگی یا خانه¬هایی در شهرهایی خاص زندگی می‌کنند. در صورتی که روش پناهندگی در ترکیه را انتخاب کرده‌اید باید به این موضوع توجه داشته باشید که برای این که دولت ترکیه شما را به رسمیت بشناسد و تا زمان مشخص شدن وضعیت پناهندگی به شما و خانواده شما اجازه حضور در آن کشور را بدهد، باید هر هفته بین یک تا سه روز در اداره پلیس یا اداره مهاجرتی که در آن شهر قرار دارد، حاضر شده و امضاهای مربوط به پناهندگی را انجام دهید.

در صورتیکه از این کار امتناع کنید، دولت ترکیه به دلیل مهاجرت غیرقانونی به این کشور این اجازه را خواهد داشت که بدون بررسی شرایط ارائه شده برای اخذ پناهندگی، شما را به کشوری که شهروندی آن را دارید دیپورت کند و پرونده مهاجرت و زندگی در ترکیه یا واسطه قرار دادن ترکیه برای مهاجرت به کشورهای دیگر در همین مرحله بسته می‌شود.برای امضا کردن اسناد مربوطه در زمان مشخص شده در طول هفته شما باید در شهری که به عنوان پناهنده در آن زندگی می‌کنید حضور داشته باشید و همین موضوع یک محدودیت برای افرادی که می‌خواهند آزادانه زندگی کنند به حساب می‌آید.

عدم حمایت دولت برای تحصیل در این کشور

دولت کشور ترکیه تنها در قبال افرادی که شهروندی و تابعیت ترکیه را دارند مسئولیت دارد و افرادی که از طریق پناهندگی در ترکیه وارد این کشور شده‌اند، اجازه تحصیل در این کشور را نخواهند داشت. این امر برای کودکان خانواده و افرادی که شرایط سنی مناسب برای ادامه تحصیل را دارند مسئله ساز خواهد بود.

با توجه به این که بررسی پرونده مهاجرت ممکن است سه تا چهار سال طول بکشد یا برای مدت زمانی وضعیت نامعلوم داشته باشد، کودکان خانواده در این سال‌ها از حق تحصیل محروم می‌شود و همین امر ضربه مهلکی به آن‌ها وارد خواهد کرد.

در صورتیکه خانواده‌ای بخواهد فرزندش در مدارس ترکیه به تحصیل بپردازد، باید هزینه‌های مربوط به تحصیل در ترکیه را برای فرزندش به طور کامل بپردازد و نمی‌تواند از حمایت‌های دولتی استفاده کند. با وجود این شرایط هزینه مضاعفی به خانواده‌ها برامشکلات مربوط به دریافت خدمات درمانی در ترکیه و هزینه‌های درمان

از دیگر مشکلاتی که پناهندگان در ترکیه باید درباره آن‌ها اطلاعات داشته باشند، سختی‌های زندگی در کمپ‌های پناهندگی و شیوع بیماری‌های واگیردار است.

در صورتی که پناهنده‌ای بیمار شده باشد خدمات درمانی را باید با هزینه‌ای بیشتر دریافت کند و استفاده از خدمات درمانی برای این افراد سخت تر از افراد معمولی خواهد بود.

پناهندگی آخرین راه برای مهاجرت به ترکیه است، بنابراین به شما توصیه می‌کنیم با مشورت مشاورین فانوس راه‌های دیگر را که امن و قانونی هستند را برای دریافت شهروندی ترکیه و زندگی در این کشور انتخاب کنید.

WE DO NOT APPLY FOR THIS OFFER
اگر که فکر میکنید این روش مناسب شما برای مهاجرت می باشد، باید بگیم که کاملا غیر قانونی بوده و ریکاب هیچگونه فعالیت در این زمینه ندارد.

حرف آخر:


این روش بد ترین روش ممکنه و روش غیر قانونی می باشد. انجام این نوع فعالیت جرم بوده و خارج قوانین جمهوری اسلامی ایران است و ریکاب نیز تماما تحت نظر قوانین مملکی عملکرده و این مورد مهاجرتی که غیر قانونی بوده را به هیچ وجه انجام نداده و هیچ گونه مشاوره ای در این خصوص نخواهد داشت.

چقدر این مقاله کاربردی بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین: 4.6 / 5. تعداد نظرات: 5

شما اولین رای دهنده هستید!