یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور اسپانیا بحز ویزای کار و ویزای تحصیل و.. اخذ اقامت اسپانیا از طریق ویزای همراه اسپانیا می باشد. این ویزا روشی است که برای حفظ بنیان خانواده است که به وسیله آن یک شخص غیر عضو اتحادیه اروپا که در اسپانیا سکونت دارد می تواند اعضای خانواده خود را به این کشور پهناور بیاورد. البته یکی از نکات قابل توجه این می باشد که فردی که خواستار استفاده از این نوع ویزاست بایستی مجوز اقامت خود را گرفته باشد. بنابراین اشخاصی که کم تر از یک سال در اسپانیا اقامت دارند و یا اقامت کوتاه مدت دارند نمی توانند از این ویزا استفاده ببرند. اگر شما بدنبال پیوستن به خانواده خود هستید ولی نمی دانید چگونه اینکار را انجام دهید می توانید به سایت پلتفرم ریکاب مراجعه کنید و با مشاوران و متخصصان در این زمینه مهاجرتی مشورت کنید.

ویزای پیوست به خانواده در اسپانیا

متقاضیان اخذ اقامت همراه جهت ورود به کشور اسپانیا باید با نوع ویزایی که برای سفر به این کشور اروپایی لازم است آشنایی کامل را داشته باشند. اسپانیا برای اخذ ویزای همراه اسپانیا دارای قوانین و شرایط خاصی است که از سوی متقاضیان باید در نظر گرفته بشود. کسانی که نسبت به این قوانین و شرایط توجه نداشته باشند نمی توانند این ویزا را دریافت کنند. البته ناگفته نماند که سفارت اسپانیا در خصوص برخی از ویزاهای همراه ویزای جداگانه ای را صادر نکرده و متقاضیان باید به دنبال راه حل های متفاوت قانونی دیگری باشند تا امکان سفر و یا مهاجرت به  این کشور برای آن ها فراهم شود.

انواع ویزای همراه اسپانیا

کسانی که دارای کارت آبی یا همان بلو کارت هستند می توانند خانواده خود را به اسپانیا بیاورند.

ویزای همراه اسپانیا عبارتند از:

  • ویزای همراه تولد
  • ویزای همراه همسر
  • ویزای همراه ازدواج
  • ویزای همراه پدر و مادر

ویزای همراه اسپانیا از طریق تولد

فرزندانی که یکی از والدین آن ها تابعیت کشور اسپانیا را داشته باشد بدون در نظر گرفتن کشور محل تولد و در صورت ازدواج رسمی والدین می توانند اقامت کشور اسپانیا را دریافت کند و حتی تابعیت این کشور نیز برای آن ها صادر خواهد شد. متقاضیانی که درصدد دریافت ویزای همراه اسپانیا از طریق تولد می باشند باید توجه بکنند که دولت اسپانیا دراین خصوص هیچ گونه ویزایی را برای همراهان صادر نخواهد کرد. علت این مسئله نیز دارا بودن تابعیت اسپانیا برای والدین می باشد که اگر تابعیت اسپانیا را نداشته باشند اقامت و تابعیت اسپانیا برای فرزندان آن ها نیز امکان پذیر نخواهد بود.

ویزای همراه اسپانیا از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش هایی که برای دریافت اقامت اسپانیا می توان در نظر داشت ازدواج با یکی از اشخاص اسپانیایی می باشد. در این حالت فردی که قصد ازدواج با شهروندان اسپانیا را دارد می تواند تابعیت اسپانیا را نیز دریافت کند. البته ناگفته نماند دریافت اقامت اسپانیا از طریق ازدواج شرایط مختص به خود را دارا می باشد. بطور مثال فرد متقاضی باید به مدت 5 سال با همسر اسپانیایی خود زندگی مشترکی در کشور اسپانیا داشته باشد و در کشور اسپانیا ساکن شود.

ویزای همراه اسپانیا برای پدر و مادر

استفاده از ویزای همراه برای مهاجرت پدر و یا مادر کمی پیچیده می باشد. برای نمونه: والدین فرد باید بالای 65 سال سن داشته باشند و فرد متقاضی به عنوان یک عضو خانواده باید مسئولیت آنها را بر عهده گرفته باشد و باید دلیل کافی برای مهاجرت آنها وجود داشته باشد. بطور مثال والدین فرد نیاز به مراقبت های ویژه بخاطر کهولت سن و از این نوع موارد را داشته باشند.

ویزای همراه اسپانیا از طریق پناهندگی

درخواست اقامت از طریق پناهندگی به عنوان یکی از راه های خطرناک و پر استرس می باشد که به هیچ عنوان به متقاضیان توصیه نمی شود. افرادی که تمایل به دریافت اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی دارند ابتدا باید مدارک خود را برای بررسی ها به دادگاه کشور اسپانیا ارسال کنند و چنانچه دادگاه تائید کرد که فرد امنیت جانی ندارد تابعیت اسپانیا برای وی صادر می شود. متقاضیان دریافت ویزا از طریق پناهندگی باید به این موضوع توجه داشته باشند پس از دریافت تائیدیه از سوی دادگاه امکان دریافت ویزای همراه برای اعضای خانواده فراهم خواهد بود.

توجه: شرکت پلتفرم ریکاب هیچگونه اقداماتی از بابت پناهندگی انجام نخواهد داد.

ویزای همراه از طریق کار

اول از همه متقاضی باید ویزای کار را داشته باشد و در مرحله دوم اقدام به ویزای همراه کند زیرا متقاضی باید اول اقامت کشور اسپانیا را داشته باشد تا بتواند برای ویزای همراه اقدامات لازم را انجام دهد.

مدارک لازم برای ویزای همراه اسپانیا

  • ارائه مدارک لازم و اثبات روابط خانوادگی، اتحادیه حقوقی و یا وابستگی های قانونی
  • کپی از گذرنامه، سند مسافرتی یا شناسنامه معتبر فرد متقاضی
  • اثبات اشتغال و یا تمکن مالی کافی برای حمایت از خانواده برای ویزا
  • داشتن ملک مناسب در اسپانیا برای اقامت خانواده
  • گواهی عدم سوء پیشینیه حداقل در 5 سال گذشته
  • گواهی پزشکی مبنی بر نداشتن بیماری های واگیرانه

چقدر این مقاله کاربردی بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین: 0 / 5. تعداد نظرات: 0

شما اولین رای دهنده هستید!