مهاجرت به اسپانیا از روش های گوناگونی امکان پذیر می باشد. برخی از اشخاص تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور را انتخاب می کنند که از هزینه پایینی دارا می باشد. هم چنین برخی افراد سرمایه گذاری در اسپانیا را به عنوان روش مهاجرتی برای اخذ اقامت این کشور انتخاب می کنند. متقاضیانی که می خواهند از این طریق اقدام کنند می توانند با سرمایه گذاری حداقل 500000یورو در حوزه های املاک و تاسیس شرکت اقدام نمایند. هم چنین امکان مهاجرت به اسپانیا از سایر روش ها از جمله ویزای کار، ویزای ازدواج و همچنین ویزا بازنشستگی وجود دارد. در ادامه به نوع بازنشستگی و ویزای بازنشستگی می پردازیم پس با ما همراه باشید. همچین اگر شما به دنبال گرفتن ویزای بازنشستگی اسپانیا و ویزاهای دیگر هستید می توانید به سایت پلتفرم ریکاب مراجعه فرمایید و با مشماوران و متخصصان دفاتر مهاجرتی بصورت آنلاین یا حضوری صحبت کنید و راهنمایی لازم را بگیرید.

ویزای بازنشستگی در اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از محبوب ترین مقاصد اروپایی برای افراد مسنی می باشد که به دنبال سپری کردن سال های پیری خود در کشوری آفتابی هستند. یکی از مهمترین کارها که باید قبل از بازنشستگی در این کشور انجام داد، برنامه ریزی برای سالمندی است. مقامات کنسولی این کشور توصیه می کنند این کار را قبل از زمانی که هنوز از نظر جسمی و روحی وضعیت خوبی دارید انجام دهید. بسیاری از بازنشستگان اسپانیایی با خانواده های خود زندگی می کنند و مورد مراقبت آنها قرار می گیرند.

چند مورد از خانه های سالمندان در اسپانیا:

خانه های سالمندان دولتی در اسپانیا

شهروندان اتحادیه اروپا در اسپانیا حق درخواست ورود به خانه های سالمندی دولتی اسپانیا را دارند. با این وجود، تعداد کمی از مقامات محلی این موارد را ارائه می کنند و مکان هایی حتی برای بازنشستگی در اسپانیا، با لیست های انتظار طولانی، محدود هستند. بنابراین برای ورود باید در پرداخت هزینه ها مشارکت کنید.

خانه های سالمندان خصوصی در اسپانیا

 • پرستاران 24 ساعته
 • مراقبت و درمان در منزل

این دو مورد از سطوح مختلف خانه های سامندان خصوصی برای کسانی است که ویزای بازنشستگی اسپانیا می خواهند بگیرند.

برای سالمند با درآمد کافی، دو گزینه وجود دارد که عبارتند از:

 • بیمه مراقبت طولانی مدت
 • خانواده ای که مایل به پرداخت هزینه هستند

اما ناگفته نماند که گران هستند و هزینه آن بین 2000 تا 5000 در ماه است.

شوراهای محلی

دونوع می باشد کهعبارتند از:

 • پرستار در منزل کهبه مدت 30 دقیقه در روز می باشد
 • خیریه های Age Concern España که تجهبزات به شما می دهد.

معرفی ویزای بازنشستگی اسپانیا

همان طور که در قبل گفته شد، یکی از ویزاهایی که به افراد متقاضی مهاجرت به اسپانیا ارائه می شود ویزای بازنشستگی نام دارد. بیشتر متقاضیان مهاجرت روش بازنشستگی اسپانیا را برای اقامت این کشور انتخاب می کنند. که یکی از نکته های مثبت اسپانیا و دولت آن این است که از بازنشستگان مالیات نمی گیرند بخاطر همین موضوع ویزای بازنشستگی اسپانیا محبوب است. ولی یکی از نکته های منفی که دارد کارنکردن افراد متقاضی در این کشور است. بنابراین باید بتوانید هزینه های زندگی خود را در این کشور تامین کنید. هزینه های زندگی در اسپانیا  نیز که گفته شده مبلغی حدود 20000 الی 25000 دلار می باشد که این مبلغ در شهرهای کوچکتر اسپانیا قیمت پایین تری نسبت به شهرهای بزرگتر آن دارد.

شرایط اخذ ویزای بازنشستگی اسپانیا

دولت اسپانیا برای افراد متقاضی ویزای بازنشستگی شرایطی را تعیین نموده است که از شرایط اصلی ویزا بازنشستگی می توان به در اختیار داشتن گواهی بازنشستگی اشاره کرد. ارائه این مدرک که باید از یک سازمان معتبر یا بین المللی دریافت شده باشد از موارد مهم در اخذ این نوع ویزا می باشد. هم چنین فرد باید تضمین کند که به طور ماداوم و تا آخر عمر خود هر ماه مبلغی تحت عنوان حقوق بازنشستگی به حسابش واریز می شود. حداقل این مبلغ نیز 25560یورو در سال بوده که به ازای هر فرد خانواده مبلغ 6390یورو به این مبلغ افزوده خواهد شد. همچنین یکی دیگر از شرایط این است که فرد باید مبلغی برابر با 30000یورو در یک سپرده بانکی سرمایه گذاری کند و گواهی آن را هنگام ارائه بقیه مدارک تحویل این کشور بدهد.

نحوه اخذ ویزای بازنشستگی اسپانیا و مدارک لازم

متقاضیان که برای اخذ ویزای بازنشستگی اسپانیا اقدام می کنند باید با ارائه مدارک خود با کنسولگری این کشور، این پروسه را آغاز کنند. یه طور حالت عادی بررسی مدارک و صدور این ویزا 2 الی 3 ماه طول می کشد. از جمله مدارک اصلی در اخذ این نوع از ویزا عبارتند از:

 • ارائه گواهی بازنشستگی از یک شرکت معتبر به همراه مدرک دریافت دائمی بازنشستگی و ترجمه اسپانیایی آن‌ها
 • انگیزه نامه مهاجرت به اسپانیا
 • محل اقامت شخص متقاضی در کشور اسپانیا به همراه ترجمه آن
 • فرم های درخواست ویزا و فرم Ex-01 باید تکمیل شود و ارائه گردد
 • هزینه ای برابر با 200 دلار جهت بررس مدارک و صدور ویزا
 • اصل پاسپورت شخص بازنشسته
 • 2 عدد عکس پاسپورتی
 • تمکن مالی
 • در صورت همراهی همسر در گرفتن این ویزا، گواهی ازدواج ارئه گردد
 • در صورت داشتن فرزند گواهی تولد به همراه سایر مدارک ارائه گردند
 • ارائه گواهی عدم سو پیشینه ای که در 3 ماه اخیر دریافت گردیده شده باشد
 • اثر انگشت فرد متقاضی
 • گواهی سلامت و گواهی بیمه بین المللی

نکته: قابل ذکر است که می توانید پس از اتمام اعتبار 5 ساله ویزای بازنشستگی اسپانیا، جهت اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

چقدر این مقاله کاربردی بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین: 5 / 5. تعداد نظرات: 2

شما اولین رای دهنده هستید!