کشور اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری دارای استقلال و عضو اتحادیه اروپا می باشد. اسپانیا کشوری است که به دلیل برخورداری از مکان های تاریخی و زیبا و تفکرات به روز، شناخته شده می باشد و سنت ها و فرهنگ بسیار غنی را در خود جای داده است. این کشور در جنوب غربی اروپا و درون شبه جزیره ایبری واقع شده است. پایتخت آن، شهر مادرید می باشد. یکی از نکات جالبی که به منظور آشنایی با این کشور باید بدانید، نام قدیمی این کشور است که اندلس بوده که توسط اعراب نهادینه شده است. این کشور کمی بزرگتر از ترکمنستان و از لحاظ وسعت دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ اروپا است. اسپانیا یک کشور توسعه یافته و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی می باشد. این کشور همچنین دارای سطح بالای استاندارد زندگی است.

کشور اسپانیا از نظر استاندارد های زندگی، اهداف حرفه ای و فرصت های شغلی فوق العاده، یکی از مناسب ترین و ارزشمند ترین مناطق اروپا به شمار می رود. اگر شما برای تحصیل یا برای ویزای اسپانیا راهنمایی هایی می خواهید می توانید به سایت پلتفرم ریکاب بروید و با مشاوران و متخصصان دفاتر مهاجرتی به صورت آنلاین صحبت کنید.

موقعیت جغرافیایی کشور اسپانیا

 • اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق هم مرز است
 • اسپانیا از شمال و شمال شرقی با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای هم مرز است
 • اسپانیا از نواحی غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس دارای مرز مشترک می باشد

مرز اسپانیا با پرتغال به طول 12144 کیلومتر، طولانی ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا می باشد. قلمرو اسپانیا علاوه بر سرزمین اصلی شامل جزایر بالئارس در دریای مدیترانه، جزایر قناری در سواحل آفریقایی اقیانوس اطلس، دو شهر مستقل سبته و ملیله در آفریقای شمالی هم مرز با کشور مراکش و چندین جزیره مسکونی و غیر مسکونی دیگر از جمله آلبوران، شافاریناس، آلوزماس و ولز دلا گومرا می باشد.

شرایط آب و هوایی کشور اسپانیا

کشور اسپانیا با توجه به وجود سواحل و رشته کوه های مرتفع دارای متنوع ترین آب و هوا در اروپا است. هر منطقه از کشور اسپانیا آب و هوای مخصوص به خود را دارد برخی مناطق آب و هوای مدیترانه ای و برخی مناطق دیگر آب و هوای اقیانوسی یا کوهستانی دارا می باشد. نواحی جنوب شرقی اسپانیا، تابستان های گرم و زمستان های معتدل مدیترانه ای را شامل می شود. مناطق خشک مرکزی نیز تابستان های گرم و زمستان های سرد و خشکی دارد.

فرهنگ و آداب و رسوم کشور اسپانیا

کشور اسپانیا با قدمت تاریخی و فرهنگی غنی می باشد. لباس های مردم و حرکات دسته جمعی و موسیقی و رقص و فستیوال، همگی جزئی از فرهنگ متنوعی است که اسپانیا دارد. کشور اسپانیا با داشتن میراث و آثار تاریخی فراوان رتبه دوم بیشترین میراث تاریخی ثبت شده در یونسکو را دارد. فستیوال ها و جشن ها بخش مهمی از فرهنگ اسپانیا را تشکیل می دهند. از مهم ترین فستیوال های اسپانیا می توان به Martes de Carnaval، جشن حامی مقدس و جشن عروج مریم مقدس به بهشت اشاره کرد. یکی از رسوم محبوب و قدیمی اسپانیا گاوبازی می باشد. از دیگر مراسم ها و جشن های مهم در اسپانیا جشن گوجه فرنگی می باشد که در این جشن مردم مقدار بسیار زیادی گوجه فرنگی را به سمت هم پرتاب می کنند، این جشن هرساله در آخرین چهارشنبه ماه آگوست برگزار می گردد.

چند مورد از رفتارهای مردم کشور اسپانیا

موسیقی فلامنکو:

یکی از مهم ترین و باارزش ترین آداب و رسوم و سنت ها در میان مردم اسپانیایی، موسیقی فلامنکو می باشد که از آواز، ریتم، رقص و نوازندگی برخی از ابزار موسیقی، تشکیل شده است. این سنت، نقش بسزایی در تاثیر پذیری فرهنگی ایفا می کند و جایگاه شناخته شده ای در میان مردم جهان را به خود اختصاص داده است.

داشتن خواب نیمروزی:

خوابیدن هنگام بعد از ظهر، یکی از الزامات این کشور محسوب می شود. چه بسا ممکن است این اقدام برای مهاجران و مسافران لذت بخش نبوده و امری آزار دهنده به نظر برسد. زیرا شما برای مشاهده مکان های دیدنی هزینه کرده و برای تک تک لحظات سفر خود برنامه ریزی کرده اید. اگر هم به منظور زندگی، ویزای اقامت اسپانیا را دریافت کرده باشید، به وضعیت فرهنگی آن ها عادت ندارید و بدون شک برای بهبود این وضعیت، به زمان کافی نیاز دارید.

شهرت بازی هایی همچون گاوبازی:

بهتر است بدانید که گاو بازی جزء لاینفک فرهنگ اسپانیا تلقی شده و یکی از تفریحات ورزشی مردم این کشور می باشد.

آتش بازی سن خوآن:

این واقعه دیدنی از روز نوزدهم تا بیست و چهارم ماه ژوئن برگزار شده و مردم با روشن کردن آتش و پریدن از روی آن، شادی و پای کوبی برپا می کنند.

دنیای ورزش حرفه ای:

تیم ملی فوتبال اسپانیا یکی از قدرتمند ترین و مطرح ترین تیم های دنیا است که در حال حاضر رقیبی برای او پیدا نمی شود، از این رو در می یابیم که مردم این کشور، بسیار ورزش دوست و ورزشکارند زیرا آن ها اکثر مقام های ورزشی را از آن خود کرده اند. البته قوی تر از اسپانیا در دنیای ورزش نیز قابل مشاهده می باشد، اما مهم ترین نکته، افتخار و اعتمادی است که بین مردم رواج دارد که حتی در صورت وجود باخت های مستمر و شکست های آزار دهنده، از تیم های ورزشی خود ناآمید نمی شوند و آن ها را تا رسیدن به پیروزی، تنها نمی گذارند.

جشن گوجه فرنگی:

یکی از جالب ترین و هیجان انگیز ترین آداب و رسوم کشور اسپانیا، جشن گوجه فرنگی است که لاتوماتینا نیز نامیده می شود. این جشن جزو فستیوال های معروف این کشور به شمار می رود و علاقه مندان به منظور دیدن این نوع جشن ها به اسپانیا مهاجرت می کنند. زمان برگزاری جشن گوجه فرنگی، آخرین چهارشنبه ماه آگوست، و مکان آن، شهر بونیول در نزدیکی والنسیا می باشد. مدت زمان به صورت دو ساعت در نظر گرفته شده و تقریبا حدود چهل هزار کیلو گوجه فرنگی استفاده می شود.

زبان رسمی و دین و مذهب در کشور اسپانیا

اسپانیایی زبان رسمی مردم اسپانیا می باشد.

 • حدود 90 درصد از مردم اسپانیا زبان کاستیلی را به عنوان زبان اول و دوم خود می شناسند
 • نزدیک به 17 درصد از مردم به زبان کاتالان حرف می زنند
 • 7 درصد به زبان گالیسیایی حرف می زنند
 • و 2 درصد به زبان باسک حرف می زنند

مذهب مردم اسپانیا به طور عمده کاتولیک بوده البته هیچ مذهبی در قانون به طور رسمی شناخته نمی شود،

 • حدود 71 درصد پیرو مذهب مسیحیت کاتولیک هستند
 • 24 درصد دین خاصی ندارند
 • باقی افراد پیرو ادیان دیگری مانند یهودیت، هندو، مسلمان و آتئیست هستند

شهرهای مهم کشور اسپانیا

 • مادرید
 • بارسلونا
 • والنسیا
 • سویا
 • گرانادا
 • ساراگوسا
 • مالاگا
 • مورسیا
 • بیلبائو
 • سالامانگا

جمعیت کشور اسپانیا

جمعیت اسپانیا حدود 47 میلیون نفر می باشد که بخشی از این جمعیت را مهاجران تشکیل می دهند و حجم بیشتر این مهاجران از کشور رومانی، مراکش، آلمان و بریتانیا می باشند.

واحد پول کشور اسپانیا

واحد پول کشور اسپانیا یورو می باشد و نشان اختصاری € شناخته می شود

چقدر این مقاله کاربردی بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین: 0 / 5. تعداد نظرات: 0

شما اولین رای دهنده هستید!