یکی از راه‌های مطمئن مهاجرت به کشورهای اروپایی، مهاجرت تحصیلی می باشد. در کشور اسپانیا اکثر دانشجویان به دنبال کار پاره وقت برای پرداخت هزینه های زندگی دانشجویی خود می باشند. دانشجویان می توانند با دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا، بر اساس مقررات عیین شده سازمان کار کشور اسپانیا، در تمام دوره های تحصیلی خود شغل های گوناگون پیدا کند. همچنین اکثر مشاغل پاره وقت در این کشور به صورت دوره ای و یا شبانه می باشند و هیچ کس کار تعیین شده ای از قبل ندارد. کمپانی های مختلف در صورت جذب دانشجویان دانشحو می بایست از (اداره امور خارجیان) ویزای کار را کسب کند. سایت پلتفرم ریکاب این امکان را برای شما بوجود آورده است که بتوانید بجز تحصیل در دانشگاه های اسپانیا و کشورهای دیگر کار مورد نظر خود را پیدا کنید و همینطور با مشاوران و متخصصان دفاتر مهاجرتی بصورت آنلاین یا حضوری صحبت کنید.

کار دانشجویی در اسپانیا

دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در اسپانیا معمولا به کار دانشجویی در اسپانیا در موقع تحصیل علاقه مند می باشند. یکسری از موانبع در اسپانیا وجود دارد که دانشجویان باید با آنها دست و پنجه نرم کنند مانند: دانشجویان بین المللی می بایست زمان بیشتری را برای یافتن شغل نسبت به اسپانیایی ها صرف کنند. لازم به ذکر است که کارفرمایان مشکلی با کار کردن خارجی ها به جای اسپانیایی ها ندارند. اکثر دانشجویان در دانشگاه های اسپانیا در صنایعی مشغول به کار دانشجویی هستند که نیازی به تخصص و تجربه زیاد خاصی ندارد.

پیدا کردن کار دانشجویی در اسپانیا برای آن دسته از دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا هستند، بسیار ساده تر از هموطنان است. اگر دوره تحصیلی شما در اسپانیا بیش از 90 روز باشد می بایستی برای این منظور ویزای اقامت اسپانیا را دریافت کنید که این امر می تواند بسیار دشوارتر باشد. همچنین شما به منظور پیدا کردن کار در کشور اسپانیا در شرکت ها می بایست اسپانیایی را خوب بلد باشید و صحبت کنید.

ویزای تحصیلی و کار دانشجویی در اسپانیا

گرفتن اجازه استخدام برای دانشجویان غیر اسپانیایی از سازمان مهاجرتی امور خارجیان توسط شرکت های اسپانیایی ضروری است. مدت زمان قرارداد بین شرکت و دانشجو باید با مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی اسپانیا که دانشجو دارد برابر باشد. دانشجویانی که تبعیت هیچ کدام از کشور های اتحادیه اروپا و سوئیس را نداشته باشند، برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا لازم است در مدت زمان 3 ماهه برای گرفتن ویزای تحصیلی اسپانیا اقدام کنند و در پی کار دانشجویی در اسپانیا باشند. شهروندان کشور های بیرون از اتحادیه اروپا، قادراند برای سکونت 3 ماهه در اسپانیا، ویزای 3 ماهه از این کشور دریافت کنند، دانشجویان در صورت تمام نکردن تحصیل خود در این 3 ماه می بایست به کشوری که از آن مهاجرت کرده بوده اند برگردند و ویزای 6 ماهه خود را بگیرند.

اگر چه این دانشجویان مجوز مشغول شدن به درآمد زایی در اسپانیا را ندارند ولی همواره این موضوع به مدت سکونت تحصیلی آن ها دارد و اگر این مدت بیشتر از 6 ماه به طول انجامد دانشجویان قادر هستند که برای گرفتن مجوز کار دانشجویی در اسپانیا، گواهی سکونت و کارت معرفی به سازمان مهاجرت امور خارجیان رجوع کنند.

شرایط کار دانشجویی در اسپانیا

دانشجویان باید در ساعات تعیین شده بر اساس مقطع تحصیلی در طول هفته کار کنند. دانشجویانی که شهروندان اتحادیه اروپا هستند می توانند بدون دریافت مجوز برای کار دانشجویی اقدام کنند اما دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا باید برای شروع کار دانشجویی مجوز دریافت کنند به این منظور دانشجو باید در اداره تامین اجتماعی اسپانیا ثبت نام بکند. بیشتر شغل های موجود در کشور اسپانیا به صورت فصلی هستند پس پیدا کردن کاری که هماهنگ با برنامه درسی باشد کار آسانی برای دانشجو نمی باشد. کار دانشجویی در اسپانیا نمی تواند همه هزینه های زندگی در این کشور را تامین کند علاوه بر این برای دریافت بورسیه تحصیلی باید سوابق تحصیلی عالی داشته باشید، بنابراین لازم است پیش از انجام اقدامات لازم برای مهاجرت تحصیلی به کشور اسپانیا یک منبع مالی برای خود در نظر داشته باشید.

مدت زمان کار دانشجویی اسپانیا

مدت زمان رایج طبق استاندارد ها در کشورهای اتحادیه اروپایی یا حوضه شینگن

 • دانشجویان مقطع لیسانس 10 ساعت به صورت هفتگی
 • دانشجویان فوق لیسانس 20 ساعت به صورت هفتگی
 • دانشجویان دکترا 30 ساعت به صورت هفتگی

کارآموزی در کشور اسپانیا

بیشتر رشته های تحصیلی دانشگاه های برتر اسپانیا دارای کارآموزی هستند. دانشجو نیز می‌تواند از این فرصت برای یافتن کار دانشجویی در اسپانیا اقدام کند و پس از کارآموزی، به انجام شغل مورد نظر خود مشغول شود. پس می‌توان گفت که یافتن کار حین تحصیل در اسپانیا خیلی کار پیچیده‌ای هم نیست. اگر دانشجو بتواند مهارت‌هایی را در زمینه رشته تحصیلی خود ارتقا دهد، می‌تواند شغلی مورد نظر خود را بیابد.

کارفرمایان برتر در کشور اسپانیا

 • تلفونیکاد اسپانا
 • گراپو سانتاندر
 • ال کرت اینگلس
 • کیمبرلی کلارک

کار در منزل

اگر به کار فصلی علاقمند هستید یا مایل به کاهش رقابت هستید، یا از سختی ها و ناراحتی هایی که نیاز به انجام کار دارید اجتناب می کنید، می توانید در این کشور کار در منزل نیز انجام دهید. بیشتر دانشجویان انتخاب می کنند که در خانه کار کنند. کار در منزل مزایای بسیار فراوانی دارد بیایید یک نگاه کوتاهی به آن ها بیاندازیم. مشاغل موجود در کار در منزل تنوع بسیار بالای نیز دارد. مخصوصا نوشتن مقاله در این کشور بسیار محبوب است و می تواند به صورت آنلاین با تنها یک کامپیوتر و یک اتصال به اینترنت مورد نیاز برای شروع کار انجام داد. از جمله مشاغلی که می توانید از خانه در هنگام تحصیل در دانشگاه ها انجام دهید:

 • ترجمه اسپانیایی
 • خدمات به مشتری
 • مراقبت از کودکان
 • خدمات نگهداری
 • و….

نکات مهم کار دانشجویی در اسپانیا

حتما به نکات زیر برای کار درحین تحصیل در اسپانیا توجه کنید:

 • برای یافتن کار می توانید به دفتر خدمات دانشجویی دانشگاه خود بروید و فهرست مشاغل را چک کنید
 • از طریق وب سایت های کاریابی، موسسات کاریابی معتبر در اسپانیا و روزنامه های محلی به دنبال شغل باشید
 • برخی از مشاغل نیمه وقت کار در شب و نیمه شب را دارند
 • پیدا کردن کار حقوقی در کشور اسپانیا آسان نیست
 • کار حسابداری و مشاغل مرتبط به رشته فناوری اطلاعات بسیار پر طرفدار می باشد

 

چقدر این مقاله کاربردی بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین: 5 / 5. تعداد نظرات: 1

شما اولین رای دهنده هستید!