دانشگاه گوته آلمان (Goethe University Frankfurt) با رتبه جهانی 196 در شهر فرانکفورت با جمعیتی حدود 700 هزار نفر در بزرگترین شهر ایالت هسن در کشور آلمان واقع شده است. دانشگاه گوته آلمان شهرت جهانی دارد و یکی از برترین دانشگاه های آلمان می باشد و بسیاری از دانشجویان و محققان در سراسر جهان در این دانشگاه مشغول به ادامه تحصیل می باشند. دانشجویانی که در دانشگاه گوته آلمان تحصیل می کنند از مزیت تحصیل و زندگی در فرانکفورت برخوردار هستند. در این شهر حتی امکانات فراوانی برای یادگیری و تمرین زبان آلمانی برای دانشجویان فراهم خواهد بود. شما اگر از دسته کسانی هستید که می خواهید بدانید این دانشگاه چه مقدار هزینه یا چه معدلی مد نظر این دانشگاه می باشد ما به شما پیشنهاد می کنیم که به سایت ریکاب بروید و با مشاوران و متخصصان دفاتر مهاجرتی در این سایت صحبت کنید تا شما را راهنمایی بکنند.

دانشگاه گوته و یونی اسیست

اگر به سایت دانشگاه گوته آلمان سر بزنید خواهید دید که، دانشگاه گوته از زیرمجموعه های یونی اسیست می باشد. به این معناست که متقاضیان ثبت نام در این دانشگاه باید مدارک خود را برای بررسی به سازمان uni-assist بفرستند تا این مجموعه تشخیص بدهد که شما شرایط تحصیل در این دانشگاه گوته آلمان را دارا می باشید یا خیر. حتما توجه داشته باشید که یک تا دو هفته قبل از اتمام ددلاین دانشگاه باید برای دانشگاه های وابسته به سیستم یونی اسیست اقدام کنید تا پرونده شما مورد بررسی این مرکز قرار بگیرد.

یونی اسیست

اگر شما قصد تحصیل در آلمان را داشته باشید یونی اسیست سازمانی است که حتما در پروسه اپلای برخی دانشگاه ها به آن بر می خورید. این سازمان با برخی دانشگاه ها همکاری می کند و کار بررسی اولیه مدارک متقاضیان گرفتن پذیرش از بعضی دانشگاه های آلمان را انجام می دهد. حتما در روند اخذ پذیرش از آلمان متوجه خواهید شد که برخی از دانشگاه ها در کشور آلمان، خودشان مدارک متقاضیان را بررسی کرده و پروسه اپلای را پیش می برند، اما برخی دیگر از دانشگاه ها هستند که به علت تعداد زیاد متقاضی، این پروسه را به سازمان یونی اسیست می سپارند.

در این فرایند حتما توجه داشته باشید که یونی اسیست تنها مدارک شما را بررسی می کند و برای اخذ پذیرش همچنان باید منتظر جواب دانشگاه بمانید. بعد از بررسی مدارک توسط یونی اسیست اگر مورد تایید واقع شوید واحد مرحله بعد خواهید شد. که مکاتبه با دانشگاه و یا اساتید است.

رنکینگ و جوایز

 • این دانشگاه یکی از 5 دانشگاه برتر در کشور آلمان می باشد.
 • این دانشگا در میان دانشگاههای تحقیقاتی رتبه برتری را به خود اختصاص داده است و طیف گسترده ای از برنامه های آکادمیک را ارایه می دهد.
 • دانشگاه گوته فرانکفورت یکی از معتبر ترین دانشگاهها در زمینه پزشکی و علوم طبیعی می باشد که در این رشته ها بسیار تاثیر گذار بوده است.
 • دانشگاه گوته فرانکفورت برنده چندین جایزه نوبل بوده است.

شرایط پذیرش در دانشگاه گوته

 • برای تحصیل در آلمان، و در دانشگاه گوته، می توانید با ارائه مدرک زبان B1 آلمانی پذیرش مشروط در این دانشگاه گوته را کسب کنید
 •  در مقطع لیسانس امکان تحصیل در دپارتمان های پزشکی، حقوقی و زبان دانشگاه گوته نیز برای شما مقدور است.
 • ددلاین های دانشگاه گوته برای ترم زمستان تا 15 جولای و ترم تابستان تا 15 ژانویه می باشد.
 • در مقطع ارشد امکان تحصیل به هردو زبان انگلیسی و آلمانی مهیاست.
 • به سایت دانشگاه مراجعه کرده و فرم ثبت نام اولیه که در دپارتمان مربوطه هست پیدا کرده و پر کنید.
 • رشته مورد علاقه خود را باری ادامه تحصیل انتخاب کنید و پس از تکمیل مدارک مبلغ 75 یورو را بعنوان اپلیکیشن فی بابن بررسی مدارک خود پرداخت کنید.
 • حتما در نظر داشته باشید که این مبلغ در همه دانشگاه های دنیا، در صورت انصراف، قابل بازگشت نیست.
 • توجه کنید به ازاء هر رشته انتخابی اضافه پرداخت 30 یورو علاوه بر مبلغ بالا الزامی است.

مدارک تحصیلی برای اخذ پذیرش دانشگاه گوته آلمان

 • مدارک تحصیلی معتبر از تمام مقاطع قبلی دانشجو
 • مدارک حتما به زبان آلمانی ترجمه شود.
 • ارائه مدرک زبان آلمانی B2 الزامی است.
 • هنگام درخواست برای دانشگاه دانشجو باید پاسپورت معتبر نیز داشته باشد.
 • پاسپورت شما باید حداقل یکسال اعتبار داشته باشد.
 • دانشجو باید هزینه بررسی مدارک را نیز به دانشگاه پرداخت کند.

دانشکده های دانشگاه گوته آلمان

 1. دانشکده حقوق
 2. علوم اقتصاد
 3. روانشناسی
 4. علوم رایانه و ریاضیات
 5. علوم پرورشی
 6. فلسفه
 7. علوم اجتماعی
 8. الهیات انجیل
 9. الهیات کاتولیک
 10. فیلولوژی
 11. زمین شناسی
 12. فیزیک
 13. زیست شیمی و شیمی و داروسازی
 14. پزشکی
 15. زیست شناسی
 16. زبان شناسی و علوم فرهنگی

رشته های دانشگاه گوته آلمان

دانشگاه گوته شامل 4 پردیس اصلی است:

پردیس Niederrad که مخصوص دانشگاه پزشکی و بیمارستان می باشد، دانشجویان پزشکی در این بخش به تحصیل مشغول خواهند بود. این دانشکده در نزدیکی موزه اصلی فرانکفورت واقع شده است. پردیس های دیگر Westend، Riedberg و  Bockenheim هستند که البته پردیس Westend جدیدترین ساختمان این دانشگاه می باشد. در ساخت این دانشکده سعی شده تا آخرین امکانات آموزشی و تفریحی برقرار باشد. این دانشگاه همچنین در زمینه پزشکی، فیزیک، اقتصاد و مدیریت کسب و کار فعالیت می کند.

 1. زیبایی شناسی
 2. مطالعات آفریقا
 3. مطالعات آمریکا
 4. زیست شیمی
 5. بیوانفورماتیک
 6. بیوفیزیک
 7. آموزش کسبو کار و اقتصاد
 8. مدیریت کسب و کار
 9. انفورماتیک کسب و کار
 10. شیمی
 11. علوم کامپیوتر
 12. اقتصاد و جامعه شناسی مالی
 13. علوم آموزشی
 14. زبانشناسی تجربی
 15. علوم محیط زیستی
 16. علوم مربوط به زمین شناسی
 17. ادبیت آلمان
 18. تاریخ
 19. علوم اعصاب میان رشته ای
 20. مدیریت بین المللی
 21. مطالعات بین الملل
 22. مطالعات اسلام
 23. علم زبان لاتین
 24. زبان شناسی
 25. ریاضیات
 26. علم زیستی مولکولی
 27. بیوتکنولوژی مولکولی
 28. پزشکی مولکولی
 29. پول و امور مالی
 30. فلسفه
 31. فلسفه مذهب
 32. فیزیک
 33. علوم سیاست
 34. روانشناسی
 35. مطالعات مذهبی

مزایای تحصیل در دانشگاه گوته آلمان

در آلمان شما علاوه بر تحصیلات آکادمیک برای بازار کار حرفه ای آماده می شوید. مدارس و صدالبته، دانشگاه های کشور آلمان تلاش می کنند تا دانشجو برای سال های ورود به بازار کار آماده شود. با توجه به سطح علمی بالای دانشگاه گوته، همه ساله دانشجویان زیادی متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستند. علاوه بر این، تحصیل در دانشگاه گوته مزایای قابل توجهی برای دانشجویان دارد. از این موارد می توان به شهریه پایین و در حد رایگان این دانشگاه اشاره کرد که شامل تمام دانشگاه های آلمان می شود. این موضوع مخصوصا برای دانشجویان بین المللی به خصوص ایرانیان بسیار جذاب است.

جایزه نقدی دویچه بانک برای دانشگاه گوته آلمان

جایزه نقدی دویچه بانک (Deutsche Bank Prize) از سال 2005 در زمینه اقتصادی و مالی به پژوهشگرانی تعلق می‌گیرد که پژوهش‌های موثری بر روی امور مالی و اقتصاد کلان داشته‌اند و همچنین برای قدردانی از فعالیت کسانی است که نتایج مطالعات آنها تاثیر بسزایی در سیاست و دانش اقتصاد کشور آلمان گذاشته باشد. این جایزه(50000 یورو) بصورت دوسالانه و از طریق مرکز مطالعات مالی (Center for Financial Studies) و مشارکت دانشگاه گوته فرانکفورت به طرف اعطا می شود.

خوابگاه های دانشجویی

خوابگاه دانشجویی دانشگاه: ظرفیت خوابگاه در دانشگاه فرانکفورت محدود می باشد. به همین جهت اولویت با دانشجویانی است که در مقطع دکترا در این دانشگاه تحصیل می کنند.

خوابگاههای دولتی مرتبط با اداره خوابگاه دولت: خوابگاه های خارج از دانشگاه به شکل آپارتمان های مشترک می باشد. به طوری که دو یا چند نفر به صورت اشتراکی در کنار هم در یک سوئیت آپارتمان زندگی می کنند. هزینه این نوع خوابگاه ماهانه تا 350 یورو می باشد.

خوابگاههای خصوصی: خوابگاه بخش خصوصی در قالب آپارتمان و یا هتل ارائه می شود. برای اسکان در این نوع خوابگاه ها هزینه ای بالغ بر 400 یورو در ماه متقبل می شوید.

 

چقدر این مقاله کاربردی بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین: 3 / 5. تعداد نظرات: 1

شما اولین رای دهنده هستید!