دانشگاه هلموت اشمیت (Helmut-Schmidt-Universität)، در ایالت هامبورگ واقع در کشور آلمان، یک مرکز آموزشی نظامی آلمان است که در سال 1973 به ابتکار وزیر دفاع وقت فدرال، هلموت اشمیت تاسیس شد. در اصل با نام “دانشگاه بوندسوهر هامبورگ” (Universität der Bundeswehr) شناخته می شود، امروز نام رسمی کامل آن “Helmut-Schmidt-Universität Universität der Bundeswehr Hamburg” است. این یکی از دو دانشگاهی است که توسط بوندسوهر برای آموزش افسران آینده تأسیس شد. با این حال، از زمان آغاز تدریس، توافق نامه های همکاری با کشورهای متحد منعقد شده است که بر اساس آنها تعداد معدودی از افسران منتخب این ایالت ها قادر به تحصیل در هامبورگ بوده اند. اگر شما از دسته کسانی هستید که به دنبال ویزای دانشجویی در آلمان یا تحصیل در آلمان می خواهید بپردازید می توانید به سایت پلتفرم ریکاب مراجعه فرمایید تا با متخصصان و مشاوران موسسه های حقوقی صحبت کنیدتا شما را راهنمایی کنند.

درباره دانشگاه هلموت اشمیت هامبورگ آلمان

در 11 ژوئن 1970، وزیر دفاع فدرال در آن زمان، هلموت اشمیت، که بعداً برای او دانشگاه نامگذاری شد و بعداً به مقام ریاست کشور آلمان درآمد، حکمی را مبنی بر تأسیس دانشگاه به منظور تحصیل برخی از اعضای خاص نیروهای مسلح فدرال آلمان انجام داد. در 17 مه 1971، فرمانی که یک سال قبل توسط اشمیت تصویب شد، مورد ارزیابی قرار گرفت.

نیروهای مسلح فدرال آلمان در تاریخ 29 ژوئن 1972 توافق کردند که با ایده های اشمیت برای دانشگاه همکاری می کنند. این قرارداد در 3 اکتبر 1972 نهایی و به طور قانونی منعقد شد. اولین کلاس های دانش آموزان در تاریخ 1 اکتبر 1973 شروع به تحصیل کردند و اولین فارغ التحصیلان در 30 سپتامبر 1976 دانشگاه را ترک کردند. در دسامبر سال 2003 بود که مجدداً دانشگاه نیروهای مسلح فدرال آلمان هامبورگ “دانشگاه هلموت اشمیت / دانشگاه نیروهای مسلح فدرال آلمان هامبورگ” به احترام شخصی که فرمان تأسیس دانشگاه را تصویب کرد، تغییر نام داد. ایده دانشگاه ذهنیت او بود بخاطر همین موضوع نام دانشگاه را به نام او تغییر دادند. همچنین اشمیت در این مراسم حضور داشت و مدرک افتخاری به وی اعطا کردند.

دانشکده های دانشگاه هلموت اشمیت هامبورگ آلمان

دانشکده مهندسی برق: 13 استاد

 • مهندسی برق
 • بخشهای مهندسی صنایع

دانشکده مهندسی مکانیک: 7 گروه ، 19 استاد

 • مهندسی مکانیک
 • علوم و مهندسی محاسبات
 • بخشهای مهندسی صنایع

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی: 9 گروه ، 27 استاد

 • مطالعات آموزش و پرورش
 • تاریخ

دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی: 19 گروه ، 40 استاد

 • مدیریت کسب و کار
 • اقتصاد
 • علوم سیاسی
 • بخشهای مهندسی صنایع

شرایط ثبت نام دانشگاه هلموت اشمیت هامبورگ آلمان

چندین شرایط ثبت نام وجود دارد که به شدت در دانشگاه رعایت می شود.

به طور کلی ، تحصیل در HSU مستلزم یک خدمت اجباری 13 ساله به عنوان یک افسر در بوندسوهر است.

برای پیوستن به گروه افسران، یک فرایند انتخاب 3 روزه باید با موفقیت در مرکز انتخاب نامزدهای افسر در کالن-پورز در پادگان مودرا انجام شود.

بسته به اینکه کدام شاخه خدمت و کدام تخصص را انتخاب کنید، قبل از اعزام به دانشگاه و گذراندن تحصیلات آکادمیک در آنجا، که بخشی از آموزش افسر شدن است، آموزش نظامی لازم را با آن واحد به پایان می رسانید.

شرط تحصیل برای حضور در HSU یک مدرک تحصیلی عمومی برای تحصیلات عالی است که توسط قانون آموزش عالی شهر آزاد و هانزیتیک هامبورگ به رسمیت شناخته شده باشد.

مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه هلموت اشمیت هامبورگ

تقسیم دانشجویی دانشگاه هلموت اشمیت هامبورگ آلمان

راهنمایی و آموزش شخصی افسران در حال تحصیل و نامزدهای افسر به عهده (Studentenbereich (SB یا “بخش دانشجویی” است. Studentenbereich توسط یک افسر درجه سرهنگ یا کاپیتان هدایت می شود. وی به غیر از کارمندان ستاد، بر گروه دانشجویی نیز نظارت دارد. دانشجویان به 3 بخش و توسط یک سرهنگ دوم یا یک فرمانده اداره می شوند.

دانشجو گروه 1: مهندسی

گروه دانشجویی 2: علوم تربیتی ، تاریخ

گروه دانشجویی 3: علوم سیاسی و اقتصادی

امکانات دانشگاه هلموت اشمیت هامبورگ آلمان

این دانشگاه دارای مراکز شامل مرکز رایانه، مرکز زبان، مرکز رسانه ها و مرکز آموزش به کمک فناوری (ZTB) است. امکانات دیگر کتابخانه HSU است. بر اساس لیست رتبه بندی کتابخانه (Bibliotheksindex (BIX، این کتابخانه از سال ها پیش در بین بهترین کتابخانه های آلمان بوده است. این کتابخانه اصولاً برای پشتیبانی از آموزش و تحقیقات HSU وجود دارد، اما در دسترس عموم مردم نیز قرار دارد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه هلموت اشمیت هامبورگ آلمان

در حین تحصیل ، سربازان با توجه به درجه و مدت خدمت خود ، گاهی شامل کمک هزینه اقامت و کمک هزینه خانواده ، حقوق دریافت می کنند. آنها برای محل اقامت خود هزینه ثابتی پرداخت می کنند که در صورت اخذ اقامت شخصی دانشجو از این مبلغ صرف نظر می شود.

خوابگاه دانشگاه هلموت اشمیت هامبورگ

این دانشگاه در منطقه Wandsbek از 3 قسمت تشکیل شده است. دانشجویان مهندسی در اینجا در 10 ساختمان مسکونی کاملاً مدرن اسکان داده شده اند.

جنوب BAB 24، در محوطه پادگان سابق Hanseatic در Stoltenstraße در Horn، محل اقامت دانشجویان علوم انسانی و اجتماعی، اقتصادی و امکانات پزشکی است.

یک اقامتگاه سوم که به سرعت ساخته شده است، از سال 2007 در Jenfelder Allee واقع شده است و تا سال 2010 مورد استفاده قرار گرفته است. علاوه بر این، از سال 2007 تا 2010، آپارتمان ها در بازار خصوصی اجاره می شود، به منظور جذب بیش از حد دانش آموزان، در آپارتمانهای خصوصی، 2 تا 3 دانشجو با هم اسکان داده می شوند. در اصل، هر دانش آموز یک اتاق واحد با مساحت 14 تا 20 متر مربع، با حمام و سرویس بهداشتی اختصاصی دریافت می کند. با این وجود، در زمان بالاتر از تعداد معمول دانش آموزان، مواردی وجود دارد که 2 دانشجو در یک اتاق بزرگتر مشترک هستند. ساکنان ممکن است در آشپزخانه های مشترک آشپزی کنند، جایی که زندگی اجتماعی بین مطالعات و زندگی شبانه هامبورگ در آن جریان خواهد داشت.

جنبه های نظامی زندگی دانشجویی

در طول اقامت در HSU، پرسنل ارتش موظفند هر سال روش های استاندارد خاصی را انجام دهند. این روش ها شامل:

 • 6 تا 12 کیلومتر با کوله پشتی 15 کیلویی پیاده روی می کند
 • نشان ورزشی آلمان
 • تست های تناسب اندام اساسی
 • آموزش NBC
 • آموزش کمک های اولیه
 • آموزش اسلحه کوچک

به مناسبت:

 • آموزش سیاسی
 • دوره های آموزشی (مانند MOUT و غیره)
 • تشریفات نظامی (مانند تغییر فرماندهان و غیره)

چقدر این مقاله کاربردی بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین: 0 / 5. تعداد نظرات: 0

شما اولین رای دهنده هستید!