دانشگاه موسیقی ، نمایش و رسانه هانوفر (HMTMH) یک دانشگاه علمی – هنری در هانوفر  در ایالت نیدرزاکسن واقع در کشور آلمان است. قدمت آن به سال 1897 برمی گردد. از سال 1962 تا سال 2010 نام آن به دانشگاه موسیقی و درام هانوفر تغییر کرد. در سال 2010، رئیس دانشگاه سوزان رود-بریمن انتخاب شد. از سال 2013، این دانشگاه تقریباً 1.443 دانشجو دارد که توسط 361 معلم در 33 دوره برای نوازندگانی، بازیگری، معلمان موسیقی، موسیقی شناسان و محققان رسانه تدریس می شود. اگر شمابه دنبال تحصیل در کشور آلمان و در این دانشگاه برای موسیقی هستید و راهنمایی می خواهید می توانید به سایت پلتفرم ریکاب مراجعه فرمایید تا با مشاوران و متخصصان در اینباره صحبت کنید و سوالات خود را بپرسید.

درباره دانشگاه موسیقی

این دانشگاه تاریخچه خود را به سال 1897 برمی گرداند، زمانی که یک هنرستان موسیقی خصوصی فعالیت خود را آغاز کرد. در سال 1911 به هنرستان شهر تبدیل شد و در سال 1943 این موسسه به عنوان مدرسه موسیقی دولتی نامگذاری شد. ساختمان موسسه موسیقی تخریب کردند و در سال 1950، Landesmusikschule با یک “Hannoversche Schauspielschule” مدرسه درام هانوفر خصوصی متحد شد و آکادمی موسیقی و تئاتر را تشکیل داد. در سال 1958 این مدرسه به مقام دانشکده دست یافت و به عنوان “Niedersächsische Hochschule für Musik und Theater” و “Niedersächsische Musikschule Hannover” سازماندهی شد. در سال 1962 این دو به عنوان، دانشگاه دولتی موسیقی و درام هانوفر متحد شدند.

ساختمان اصلی دانشگاه ساختاری به شکل گوش است که در آرم منعکس شده است. سپس این ساختمان یکی از مدرن ترین بناهایی بود که مخصوصاً برای هدف یک م institutionسسه هنری طراحی شده بود.

موسسه های دانشگاه موسیقی هانوفر آلمان

 1. مرکز اروپایی موسیقی یهودی (EZJM)
 2. مرکز تحقیقات موسیقی و جنسیت
 3. موسسه موسیقی اولیه
 4. موسسه پشتیبانی اولیه از استعدادهای درخشان موسیقی (IFF)
 5. موسسه جاز | دامن | ترکیدن
 6. موسسه تحقیقات روزنامه نگاری و ارتباطات
 7. موسسه موسیقی مجلسی
 8. موسسه تحقیقات آموزش موسیقی (ifmpf)
 9. موسسه فیزیولوژی موسیقی و پزشکی نوازندگان (IMMM)
 10. موسسه موسیقی جدید Incontri
 11. موسسه موسیقی شناسی

 

دوره های آموزشی

دانشگاه موسیقی هانوفر آلمان کلیه دوره های استاندارد کلاسیک دانشگاه موسیقی را ارائه می دهد. تأكید بر زمینه های آموزش موسیقی، آموزش هنری، آموزش انفرادی و آموزش تئاتر دارد. همچنین به عنوان بخشی از یک برنامه موسیقی محبوب، با تأکید بر جاز، راک، پاپ آموزش می دهد. برنامه های مطالعاتی در زمینه های پیانو، ارکستر و موسیقی مجلسی به ویژه در آموزش های هنری و آموزش موسیقی برجسته است.

بخش های نمایش و اپرا با Staatsoper Hannover  Staatstheater Hannover و NDR Radiophilharmonie همکاری نزدیک دارند. این دانشگاه حدود دو تولید اپرا سالانه شامل اولین نمایش ها و حدود سه کنسرت ارکستر را به روی صحنه می برد. این دانشگاه همچنین با چندین کالج و دانشگاه ملی و بین المللی موسیقی، از جمله سوئیس، اروپای شرقی و آسیای شرقی، روابط هنری و علمی خود را حفظ کرده است.

افراد برجسته دانشگاه موسیقی هانوفر آلمان

 • 1979–1993 ریچارد جاکوبی (از سال 1968 به عنوان مدیر موسسه قبلی)
 • 1993–1997 پیتر بکر
 • 1997–2003 کلاوس-ارنست بهنه
 • 2003-2005 کاتجا شفر
 • 2006–2009 Rolf-Burkhard Klieme
 • از سال 2010 سوزان رود-بریمن

 

چقدر این مقاله کاربردی بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین: 3 / 5. تعداد نظرات: 1

شما اولین رای دهنده هستید!